MÁON Református Szeretetotthon
3529 Miskolc, Szilvás u. 39.
Tel: 06 46 431 552
Kurovics Jánosné
tagintézmény-vezető
Tel: 06 30 577 0596
E-mail: vezeto.maon@tirek.hu
Mihók Ildikó
intézményi lelkész
Tel: 06 30 955 9916
E-mail: vizsga.mihok@gmail.com
A Máon Református Szeretetotthon Miskolcon 1996-ban alakult.
A Máon egy héber szó, azt jelenti: menedék.
Menedék vagyunk olyan emberek számára, akik gondolkodásukban, érzelmeik megélésében a világ észlelésében és tetteikben másak.
Köztünk és velünk élnek.
18 keresztyén értékrendű, református vallású család alapította sérült gyermekek és felnőttek számára napközbeni ellátásként a családok megsegítése céljából a Békesség Háza Alapítvány fenntartásában az alábbi hitvallással:
„…Csupán magánemberek vagyunk, akik a jézusi parancsolatnak engedelmeskedve segíteni akarunk a gyöngéken, az elesetteken.” (Segíteni az elesetteken 1996.04.06.).
12-15 fős napközi otthont létesítettek.
1999-ben bentlakásos ellátást szerveztek meg azon indíttatásból, hogy a szülő idősödése során megfogalmazódott bennük, hogy „mi lesz vele, ha én már nem leszek?”.
2001-től lakják ellátottaink a Szilvás utcai épületet.
2002.06.01-től református egyházi fenntartásba került az intézmény.
2017-ben korszerűsítve lett az Otthon, ezáltal rendelkezik a ház hűtéssel, napelemekkel, légtechnikai berendezéssel, mely technológiai felszereltség nem mindennapi felszereltséget nyújt egy szociális intézmény számára.
20 fő felnőtt értelmi sérült személy teljes körű ellátására van lehetőségünk bentlakás keretében, és 20 fő férőhelyen tudunk fogadni nappali ellátásba családból érkező sérült nagykorú személyt.
A bentlakók családias környezetben, otthonos, jól felszerelt, 2-3 ágyas lakószobákban élnek.
A napközibe érkező igénybevevőket szépen berendezett, kényelmes környezet fogadja.
Szakmai munkánk során feladatunk ellátottaink fejlesztése, a szabadidejük hasznos és szórakoztató eltöltésének biztosítása, élmények nyújtása, kirándulások szervezése. Fontos számunkra, hogy a családoknak segítséget nyújtsunk abban, hogy a nap néhány órájára tehermentesítsük a családtagokat, szülőket. Illetve a bentlakással otthont biztosítsunk gyermeküknek, hogy munkát tudjanak vállalni, saját életüket tudják élni, de közben biztonságban tudják szeretett gyermeküket.
Célunk, hogy a sérült emberek számára boldog életet teremtsünk, biztonságot adjunk, és változatos mindennapi tevékenységet, hogy hasznos embernek érezze magát és a társadalom aktív polgára lehessen.