A Tiszáninneni Református Egyházkerület Szeretetszolgálata

Ugrás a tartalomra Ugrás a láblécre

MENÜ

Szerencsi Idősek Otthona

Szerencs kép

3900 Szerencs, Bekecsi u. 10.

Tel: 06 47 361 651

Juhászné Tóth Anikó

tagintézmény-vezető

Tel: 06 70 329 7558

E-mail: vezeto.szerencs@tirek.hu

Balázs Pál

intézményi lelkész

Tel: 06 30 328 7915

E-mail: balazspal5422@gmail.com


Bemutatkozás

A 220 férőhelyes idősek otthona 1989 augusztusától fogadja az ápolásra, gondozásra szorulókat. Az intézmény 2020 szeptemberétől a Tiszáninneni Református Egyházkerület fenntartásában működik.

Az otthon szépen rendezett, igényes zöld övezetben Szerencs városában található, amely 40 km-re fekszik a megyeszékhelytől, Miskolctól. Kedvező földrajzi elhelyezkedésének köszönhetően könnyen megközelíthető.

Az elhelyezés két gondozási épületben, 7 lakószinten történik.

Az “A” épületben 99 férőhelyen kerülnek elhelyezésre, akik egészségi állapotukból kifolyólag ápolásra, gondozásra szorulnak. Az épületben heverővel és ápolási ágyakkal berendezett szobák állnak rendelkezésre. 2022. áprilisában került átadásra az „A” épület teljeskörűen felújított emeleti szintje, ahol igényesen megújult környezetben élnek ellátottaink.

A “B” épületben 121 férőhelyen élnek, akik egészségi állapotukból kifolyólag magasabb szintű ápolásra, gondozásra szorulnak. Itt nyernek elhelyezést a demencia kórképbe tartozó betegségekkel küzdő ellátottak, állapotuknak megfelelő védett környezetben. A lakószint a szabad levegőn való biztonságos tartózkodás érdekében zárt kerttel rendelkezik. Ebben az épületben a lakószobák kórházi-ápolási ágyakkal vannak berendezve.

Intézményünkben megtalálhatók az önálló és a közösségi együttélésre szolgáló, a mindennapi élethez szükséges közösségi helyiségek, mint társalgók, étkezők, kápolna, könyvtár, kultúrterem. Az ellátást igénybevevő megszokott tárgyait, emlékeit magával hozhatja.

Az intézmény folyamatosan biztosítja ellátottai számára az állapotuknak megfelelő szakszerű gondozást, alapápolást, egészségügyi ellátáshoz való hozzájutást. A szakmai színvonal minél magasabb szinten történő biztosítása érdekében egészségügyi és szociális szakembereket is foglakoztatunk, valamint két háziorvos és pszichiáter szakorvos nyújtja az orvosi ellátást, a kötelező szakmai létszámon felül gyógytornászt is alkalmazunk az egészségügyi ellátás és egészségmegőrzés érdekében.

Az otthonban élők foglalkoztatását, szórakoztató rendezvények szervezését a mentálhigiénés csoport végzi. Az ellátottak gondozásának két szakmai pillére a személyközpontú segítő kapcsolat és a holisztikus szemlélet. A tudatos, minőségi munka megvalósítását segíti az ápolási-gondozási szükségletek felmérése, tudatos tervezése és a szükséges feladatok megvalósítása, értékelése.

A segítő kapcsolat folyamatában a gondozási egység munkatársai szorosan együttműködnek a vezetéssel, az ellátottakkal, az intézmény lelkészével, a szociális és terápiás munkatársakkal, szakorvosokkal, hozzátartozókkal.

Valljuk, hogy a segítő kapcsolatban az ellátott és a segítő viszonya csak akkor lehet

gyümölcsöző, ha hitelességre, kölcsönös toleranciára, egymás elfogadására épül.

Az otthon lakói számára igyekszünk megteremteni a családias légkört és a mentális jó közérzetet. Az otthon dolgozói azon fáradoznak, hogy az itt élő idős emberek utolsó éveikben szeretetet, gondoskodást és biztonságot kapjanak.