Miskolc-Tetemvári Református Egyházközség Honlapja

Ugrás a tartalomra Ugrás a láblécre

Miskolc-Tetemvári Református Egyházközség Honlapja

MENÜ

Lemondott Pásztor Dániel

puspok

Lemondott sajóvelezdi gyülekezeti lelkipásztori szolgálatáról Pásztor Dániel.

Pásztor Dániel döntéséről tájékoztatta a Magyarországi Református Egyház Zsinatának Elnökségi Tanácsát, amely testvéri szeretettel áll mellette az elhatározásában; szolgálatára hálás szívvel gondol, és további életére Isten áldását kéri.

A lemondás – amelynek magánéleti, egészségügyi okai vannak, és amellyel megszűnik püspöki és zsinati lelkészi alelnöki megbízatása is – az illetékes Borsod-Gömöri Református Egyházmegye elnökségének lemondást megállapító határozatával vált hatályossá 2024. május 9-én.

A Tiszáninneni Református Egyházkerület a Magyarországi Református Egyház választási szabályai szerint választ majd új püspököt. Törvény szerint a választási folyamat végéig ügyvivőként, mint az egyházkerület püspökhelyettese Barna Sándor látja el a püspöki feladatokat.

https://tirek.hu/hirek/altalanos/lemondott-pasztor-daniel/